Výrobky bez kouře určené dospělým kuřákům

Desítky let vědeckého výzkumu dokazují, že příčinou nejzávažnějších nemocí souvisejících s kouřením jsou škodlivé látky obsažené v kouři, který vzniká při hoření cigarety. Díky vědeckým poznatkům a moderním technologiím vyvíjíme bezdýmné alternativy, které eliminují proces hoření. Nejsou zcela bez rizika, jsou však prokazatelně lepší volbou než kouření cigaret.

Každá ze čtyř bezdýmných platforem je v různé fázi vývoje. Platformy 2 a 3 proto ještě nejsou dostupné na trhu. Jedno však mají společné: Všechny procházejí přísným dlouhodobým testováním.

Například rozsáhlé klinické studie na platformě 1 prokázaly, že produkuje o 95 % méně škodlivých látek, než je obsaženo v cigaretovém kouři, a může tedy potenciálně snížit riziko vzniku onemocnění spojených s kouřením. Navíc užívání této platformy má výrazně menší dopad na vzduch ve vašem okolí než cigarety a není zdrojem pasivního kouření.

Ve společnosti Philip Morris věříme, že díky těmto bezdýmným platformám můžeme pomoci dosáhnout zlepšení v oblasti veřejného zdraví.

 

1

Platforma 1.1

Platforma 1.1 využívá elektronický systém kontroly tepla, který prostřednictvím nahřívací čepele nahřívá tabák na mnohem nižší teplotu, než je teplota při hoření cigarety. Tím se uvolňuje aerosol obsahující nikotin a chuť tabáku.

1

Platforma 1.2

Platforma 1.2 využívá elektronický systém kontroly tepla, který prostřednictvím indukčního ohřevu nahřívá tabák na mnohem nižší teplotu, než je teplota při hoření cigarety. Tím se uvolňuje aerosol obsahující nikotin a chuť tabáku.

2

Platforma 2*

Podobně jako Platforma 1 i Platforma 2 nahřívá skutečný tabák. Místo elektronického systému je však tepelným zdrojem nahřívání uhlíkové těleso umístěné v jeho špičce. To vytváří teplo, které je přenášeno k tabáku, a tím se uvolní pára obsahující nikotin.

3

Platforma 3*

Nová platforma vytvářející aerosol s nikotinovou solí, která se vytváří chemickou reakcí nikotinu se slabou organickou kyselinou.

4

Platforma 4

Platforma 4 je elektronická cigareta fungující na principu odpařování e-kapaliny obsahující nikotin, a to pomocí inteligentní technologie MESH. Na rozdíl od tradičního systému knotu a cívky, který používají běžné elektronické cigarety, je nahřívač MESH v neustálém kontaktu s e-kapalinou v náplni, což uživateli zaručuje konzistentní chuť. Chytré digitální ovladače kontrolují hladinu e-kapaliny a v případě, že příliš klesne, zařízení vypnou. Tato technologie je navržena tak, aby zabránila přehřátí a spálené chuti a zajistila, že zařízení v průměru produkuje o 95 % méně škodlivých látek ve srovnání s cigaretami.

Podívejte se na animace níže a zjistěte, jak funguje a jaké má části Platforma 4.

Výrobky bez kouře jsou určeny pouze pro dospělé kuřáky, kteří by jinak pokračovali v kouření. Nejsou bez rizika a obsahují nikotin, který je návykový.

Naše věda
Kouření a nikotin