Výrobky bez kouře určené dospělým kuřákům

Desítky let vědeckého výzkumu dokazují, že příčinou nejzávažnějších nemocí souvisejících s kouřením jsou škodlivé látky obsažené v kouři, který vzniká při hoření cigarety. Díky vědeckým poznatkům a moderním technologiím vyvíjíme bezdýmné alternativy, které eliminují proces hoření. Nejsou zcela bez rizika, jsou však prokazatelně lepší volbou než kouření cigaret.

Každá ze čtyř bezdýmných platforem je v různé fázi vývoje. Platformy 2 a 3 proto ještě nejsou dostupné na trhu. Jedno však mají společné: Všechny procházejí přísným dlouhodobým testováním. Ve společnosti Philip Morris věříme, že díky nim můžeme pomoci dosáhnout zlepšení v oblasti veřejného zdraví.

 

1

Platforma 1

Platforma 1 využívá elektronický systém kontroly tepla, který nahřívá tabák na mnohem nižší teplotu, než je teplota při hoření cigarety. Tím se uvolňuje aerosol obsahující nikotin a chuť tabáku. Rozsáhlé klinické studie prokázaly, že tato platforma produkuje v průměru až o 95 % méně škodlivých látek, než je obsaženo v cigaretovém kouři, a může tedy potenciálně snížit riziko vzniku onemocnění spojených s kouřením. Navíc užívání této platformy nemá vliv na kvalitu ovzduší ve vnitřních prostorách a nedochází k pasivnímu kouření.

Platforma 1 je prvním a jediným systémem nahřívání tabáku, který rozhodnutím amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) získal statut tabákového výrobku s modifikovaným rizikem. To znamená, že pokud zcela přejdete na Platformu 1, bude váš organismus vystaven v menší míře škodlivým nebo potenciálně škodlivým chemickým látkám.

Podívejte se na animace níže a zjistěte, jak funguje a jaké má části Platforma 1.

2

Platforma 2*

Podobně jako Platforma 1 i Platforma 2 nahřívá skutečný tabák. Místo elektronického systému je však tepelným zdrojem nahřívání uhlíkové těleso umístěné v jeho špičce. To vytváří teplo, které je přenášeno k tabáku, a tím se uvolní pára obsahující nikotin.

3

Platforma 3*

Nová platforma vytvářející aerosol s nikotinovou solí, která se vytváří chemickou reakcí nikotinu se slabou organickou kyselinou.

4

Platforma 4

Platforma 4 je elektronická cigareta fungující na principu odpařování e-kapaliny obsahující nikotin, a to pomocí inteligentní technologie MESH. Na rozdíl od tradičního systému knotu a cívky, který používají běžné elektronické cigarety, je nahřívač MESH v neustálém kontaktu s e-kapalinou v náplni, což uživateli zaručuje konzistentní chuť. Chytré digitální ovladače kontrolují hladinu e-kapaliny a v případě, že příliš klesne, zařízení vypnou. Tato technologie je navržena tak, aby zabránila přehřátí a spálené chuti a zajistila, že zařízení v průměru produkuje o 95 % méně škodlivých látek ve srovnání s cigaretami.

Podívejte se na animace níže a zjistěte, jak funguje a jaké má části Platforma 4.

Výrobky bez kouře jsou určeny pouze pro dospělé kuřáky, kteří by jinak pokračovali v kouření. Nejsou bez rizika a obsahují nikotin, který je návykový.

Naše věda
Kouření a nikotin